Subota, 30 Svibanj 2015 09:38

U SD Sokol 53. Kup Slavonije i Baranje

U sportskoj dvorani „Sokol" održava se 53. Kup Slavonije i Baranje, 3. kolo u C, D i B programu gimnastike u muškoj sportskoj gimnastici. Iz šest gradova natječe se pedesetak gimnastičara.

- Sezona je dobro odmakla i sada se borimo za nastup na državnom prvenstvu. U ženskoj konkurenciji smo jači, ali imamo i u ovoj konkurenciji natjecatelja koji je redovno među prva tri, imamo i jednog juniora koji je uvjerljivo prvi u B kategoriji. Između 11 gradova Slavonije i Baranje držimo sam vrh - rekao je glavni trener Zlatko Kraker. U svim kategorijama Klub ima oko 120 članova s kojima radi pet trenera.

Očekivanja dobrih rezultata izrazio je i Tomislav Pavelić, predsjednik Kluba. Natjecanje je otvorio gradonačelnik Vedran Neferović, te im poželio dobre rezultate: - Nadam se da ćete se u ovom skromnom prostoru ipak osjećati ugodno i pokazati sve što ste vježbali, trenirali da biste danas bili još bolji. -

Među mlađim kadetima u C programu Leon Pejša je osvojio 3. mjesto, a među kadetima u C programu ekipno ekipa GD Sokola osvojila je treće mjesto. Ekipu su činili Matko Badrov, Nikola Macaljuk, Jure Obradović, Matija Markanjević, Alen Mikić, Luka Miloš i Matej Čolić. Po B programu kadet Jan Letić bio je prvi u pojedinačnom plasmanu.