Nedjelja, 13 Listopad 2019 14:35

4. memorijalni turnir Verica Rebrina – u spomen na prerano preminulu novinarku

U organizaciji Požeškog športskog saveza i pod pokroviteljstvom Grada Požege na Memorijalnom turniru “Verica Rebrina” danas se okupilo osam rekreativnih ekipa i to šest ekipa iz Požege i ekipe iz Osijeka i Slavonskog Broda.

Verica Rebrina bila je inicijator pokretanja Ženske odbojkaške lige Požega 2004. godine, igračica i voditeljica rekreativne ženske odbojkaške ekipe “Požega”, član uprave Ženskog odbojkaškog kluba Vallis Aurea od njegovog osnutka i predsjednica Nadzornog odbora tog kluba. Iznenada je preminula 24. srpnja 2015. u 56. godini života na svom radnom mjestu, u prostorijama požeškog Soundset radija.

- Naša draga Verica bila bi vrlo zadovoljna da vas vidi. Bila je vrsna novinarka, uvijek britka jezika, uvijek iskrena i korektna. Velika mi je čast što sam je poznavao. Hvala i vama što je se sjećate, jer bila i prava sportašica. Moramo se sjećati dobrih, kvalitetnih ljudi koji više nisu među nama jer oni su i pravi putokaz kako se u novinarstvu, politici, u svim segmentima, može raditi dobro i pošteno. - rekao je gradonačelnik Puljašić koji je, uz Veričinu kćer Ivanu Koretić, otvorio turnir.

Nakon cjelodnevnog odbojkaškog festivala u čast i spomen na Vericu, naslov pobjednika osvojila je ekipa Osijeka koja je prvi put nastupila na Veričinom memorijalu, a u finalu su rezultatom 2:0 Osječanke bile bolje od ekipe Bolnice. Treće mjesto osvojila je ekipa Slavonskog Broda koja je rezultatom 2:1 u setovima bila bolja od Požege.

Nakon utakmica po skupinama u polufinalu je Osijek rezultatom 2:0 bio bolji od Slavonskog Broda, dok je Bolnica svladala Požegu rezultatom 2:1. Utakmice su se igrale na sva dobivena seta do 25, treći set do 15 poena.

Četiri najbolje ekipe nagrađene su peharima i medaljama koje im je uručila Ivana Koretić, a na turniru su još nastupile ekipe Obrtničke škole, Policije i Vallis Auree. U osam i pol sati natjecanja odigrano je ukupno 13 utakmica koje su dobro vodili požeški odbojkaški suci Ruda Đurčević i Dinko Maslač.