Srijeda, 05 Veljača 2014 09:19

Najuspješniji sportaši za 2013. godinu

Kategorija: Perspektivni Sportaši Grada Požege
Tara Stipanović - Odbojkaški Klub Požega I Ženski Rukometni Klub Požega
Monika Sigurnjak – Odbojkaški Klub Požega
Lucija Kovač - Ženski Odbojkaški Klub Vallis Aurea
Nikola Piper , Nikola Bunčić - Tenis Klub Požega
Antonia Nigović, Tea Čavec, Gabrijela Jurić, Lana Tušek – Gimnastičko Društvo Sokol – Mađe Kadetkinje C Program Kao Najmlađe Doprinjele Osvajanju Prvog Mjesta 51.Kupa Slavonije I Baranje
Marko Gelenčir , Enio Stipanović – Rukometni Klub Požega
Lovro Bošnjak, Antonio Blažeković – Moto Klub Požega Promet
Ana Vojtulek, Lorena Soldo – Ženski Košarkaški Klub
Bruno Raguž, Tin Ujević, Roko Anić, Filip Margeta –Nogometni Klub Požega
Maja Grgić – Badminton Klub Požega
Dea Pavičić – Lux Racing Klub
Tomislav Soldić, David Lojber, Jakov Janček, Luka Mršić – Športski Nogometni Klub Slavonija
Robert Brkić – Kuglački Klub Nove Nade
Zvonimir Brekalo – Streljački Klub Požega
Karlo Andrišek – Kickboxing Klub Bushido
Kategorija kadetkinja:
3.Mjesto : Eva Stapić – Ženski Odbojkaški Klub Valis Aurea
2.Mjesto : Monika Stazić - Ženski košarkaški klub Požega
1.Mjesto : Tonka Pavelić – Gimnastičko društvo Sokol- Najbolja kadetkinja GD Sokol i Regije Istok B Program, na Državnom prvenstvu bila 10 U višeboju i na Međunarodnom božićnom turniru u Samoboru osvojila 4 mjesto
Kadeti:
3.Mjesto Mihael Jugović – Boksački klub Graciano
Srebrena medalja na Prvenstvu Hrvatske do 66 kg
2.Mjesto Tibor Kakuk -Gradski šahovski klub Požega- Kadetski doprvak Hrvatske do 11 godina ostvario plasman na Europsko ili Svjetsko prvenstvo u 2014. godini , član ekipe koja je osvojila 1.mjesto na prvenstvu regije bez izgubljenog meča , plasirali se na državno kadetsko prvenstvo u Rijeci
1.Mjesto: Erik Hajpek - Gradski šahovski klub Požega - prvak Hrvatske do 6 i 7 godina 13.mjesto na kadetskom prvenstvu Europe
Član ekipe koja je osvojila 1.mjesto na prvenstvu regije bez izgubljenog meča, plasirali se na državno kadetsko prvenstvo u Rijeci
Kategorija juniorki:
3.Mjesto: Andrea Došlić - Gimnastičko društvo Sokol – najbolja juniorka Gimnastičkog društva Sokol, na Državnom prvenstvu osvojila 10 mjesto u Višeboju, sudjelovala na Međunarodnom božićnom Turniru u Samoboru
2.Mjesto: Petra Lovrić - Ženski košarkaški klub Požega
juniorska reprezentativka Hrvatske, standardni član petorke ŽKK Požege, najbolji strijelac kluba
1.Mjesto : Karla Glasnović – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea,
reprezentativka Hrvatske – Igra za ŽOK Vallis Aureu 2.Ligu i za ŽOK Nova Gradiška 1. Ligu
Juniori:
3.Mjesto : Fabrio Novak – Športski nogometni klub Slavonija
2.Mjesto: Leon Abramović – Košarkaški klub Požega
1.Mjesto : Tomislav Ivčetić – Kickboxing klub Bushido
1.Mjesto Prvenstvo Hrvatske u Šibeniku disciplina Low Kick , najbolji junior u državi
1.Mjesto Prvenstvo Hrvatske Poreč diciplina K1
1.Mjesto Balkan Open diciplina Low Kick
5. Mjesto Juniorsko prvenstvo Europe u Low Kick-U
KATEGORIJA NAJBOLJI POJEDINAC SPORTAŠ OSOBA S INVALIDITETOM
3.MJESTO: Željka Peška – Športska udruga slijepih Zlatna dolina
– 4. mjesto na Prvenstvu hrvatske u kuglanju
u kategoriji b2
2.MJESTO : Vlado Deanović – Požeški športski savez gluhih
– 4. mjesto na Državnom prvenstvu za gluhe ,
- pozvan u reprezentaciju gluhih hrvatske u
kuglanju
1.MJESTO : Stjepan Matijašević – Boćaraski klub Nada , - prvak hrvatske u kategoriji bc 4 , reprezentativac Hrvatske , 5 zlatnih medalja 1 srebrna, jedna brončana, od toga na međunarodnom natjecanju zlato u Kamniku i bronca iz Češke.
KATEGORIJA NAJBOLJA ŠPORTSKA UDRUGA OSOBA SA INVALIDITETOM:
3.MJESTO : Športska udruga slijepih Zlatna dolina
-1 mjesto Regionalna liga Panonska Hrvatska
-1. mjesto 2.Hrvatska kuglačka liga za slijepe i slabovidne
2.mjesto : Kuglački klub gluhih Valis aurea
– 4 mjesto na državnom prvenstvu gluhih u kuglanju
1.mjesto Boćarski klub Nada – prvaci države u kategoriji bc5 šest
godina za redom
KATEGORIJA SENIORKI:
3.MJESTO : Maja Grdiša – Streljački klub Požega – disciplina samostrel field
3.mjesto pojedinačno prvenstvo hrvatske u dvorani
4.mjesto pojedinačno prvenstvo hrvatske na otvorenom
5.mjesto pojedinačno međunarodni croatia kup
6.mjesto pojedinačno međunarodni bohemia kup češka republika
3.mjesto pojedinačno kup veliko trgovišće
4.mjesto pojedinačno kup grada požege
4.mjesto pojedinačno kup dubrave
2.mjesto : Kristina Soldo – ženski košarkaški klub požega -dugoodišnji kapetan ekipe, nosilac igre i najbolja igračica a2 lige
1.mjesto : Tea Scanija Đakić – kickboxing klub "bushido" -
1.mjesto prvenstvo hrvatske – disciplina low kick
2.mjesto internacionalni turnir kutina open – low kick
3.mjesto balkan open – low kick
2.mjesto pozivni turnir republike srbske – low kick
2.mjesto otvoreno provenstvo banja luke – low kick
3.mjesto croatia open – low kick
KATEGORIJA SENIORI:
3.mjesto: Zoran Špoler – Građansko streljačko društvo Požega 1871, reprezentativac, vrhunski športaš 1.kategorije, član muške reprezentacije Hrvatske koja je osvojila 4. mjesto na Prvenstvu Europe u Innsbrucku, pojedinačno 13.mjesto
3.mjesto pojedinačno na Prvenstvu Hrvatske
1.mjesto ekipno i 5.mjesto pojedinačno na Međunarodnom prvenstvu u Njemačkoj (Hausen)
2.mjesto : Miroslav Kolobarić – Fitnes klub Mario – prvak hrvatske u body builiding do 90 kg
1.mjesto : Matej Jaroš – Moto klub Požega Promet - vrhunski športaš 1.kategorije - 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske najjača klasa, nastupio za reprezentaciju Hrvatske na Svjetskom kupu nacija u Njemačkoj
KATEGORIJA ŽENSKIH UDRUGA:
3.mjesto: Stolnoteniski klub Požega
1. mjesto u 2.HSTL sada igraju u 1.HSTL istok
2.mjesto: Ženski odbojkaški klub Vallis aurea
-2.mjesto u 2. hrvatskoj odbojkaškoj ligi istok
1.mjesto : Ženski košarkaški klub Požega
-1.mjesto u a2 Hrvatskoj ženskoj košarkaškoj ligi
dvije i pol godine nisu izgubile utakmicu plasirali se u a1 ligu
KATEGORIJA MUŠKIH UDRUGA :
3.mjesto : Građansko streljačko društvo Požega 1871
3.mjesto ekipno samostrel na prvenstvu Hrvatske u Požegi
3.mjesto na prvenstvu Hrvatske samostrel-indoor (dvorana)
2.mjesto: Športski nogometni klub Slavonija
-1.mjesto 3.hrvatska nogometna liga istok
1.mjesto : Moto klub Požega Promet
3.mjesto prvenstvo hrvatske u motocrossu
3.mjesto kup hrvatske seniori
"b" liga 7.mjesto
POSEBNA NAGRADA : DANIJEL PARAC POWER LIFTING
U KATEGORIJI SPORTSKI TRENERI GODINE
- Vladimir Englman – Ženski košarkaški i košarkaški klub Požega
- Krešo Poleti – Športski nogometni klub Slavonija
- Ana Đurčević – Ženski odbojkaški klub Vallis aurea
- Igor Krizmanić - Kickboxing klub Bushido
TROFEJ POŽEŠKOG ŠPORTSKOG SAVEZA ŠPORTSKA UDRUGA:
Brdsko biciklistički klub Požega (Bbk Požega)
Članovi Kluba su u više navrata na MTB utrkama osvajali prva mjesta u svojim kategorijama, od kojih treba izdvojiti značajne uspjehe Darija Danilovića u kategoriji U-23 (prvak Hrvatske u maratonu u kategoriji U – 23, te 2. u ukupnom poretku XC kupa za 2008 godinu), Marka Batorija u kategoriji junior, Stjepana Franekića u kategoriji elite i Mateja Skuzina u kategoriji junior.
TROFEJ POJEDINAC:
Mr.sc. Ljiljana Miletić (rođ.Pirc), dipl inž
SPORTSKE AKTIVNOSTI
1. Skijanje II. mjesto Prvenstvo Hrvatske 1983
2. Gimnastika 8 godina
3. Plivanje PK Požega
4. Koturanje Prvak Hrvatske u kategoriji 10 i 12 godina
5. Klizanje – voditelj škole klizanja Požega 2008 – 2012 godine
6. Stolni tenis - 1983 Klupski prvak Slavonije
- 2009 II. mjesto parovi veteransko prvenstvo RH
- 2010 III. mjesto parovi
- 2011 III. mjesto parovi i I mjesto parovi veterani
- 2013 I. mjesto II liga seniori
- 2013/14 I. Hrvatska stolnoteniska liga