Četvrtak, 12 Ožujak 2015 07:09

Euharistijsko slavlje u prigodi Dana Grada i obljetnice smrti kardinala Kuharića

U prigodi Dana Grada Požege i godišnjice smrti kardinala Franje Kuharića, msgr. Josip Devčić, generalni vikar Požeške biskupije, u Katedrali sv. Terezije Avilske predvodio je euharistijsko slavlje.

Na samom početku uputio je nazočnima pozdrave i čestitke za Dan Grada, a posebno gradonačelniku i njegovim suradnicima i svim građanima Požege, poručivši: - Molite se danas za sve naše ugledne građana, posebno hrvatske branitelje, kao i blagopokojnog našeg kardinala i zagrebačkog nadbiskupa Franje Kuharića, počasnog građanina našeg grada. Ponosni smo na njih. Vjerujem da je i cijeli naš grad ponosan što smo imali takvog počasnog građanina. U tom našem sjećanju i molitvama pominjemo se svih tih naših uglednih građana, molimo se za njih, prisjećamo u zahvalnosti za sve ono što su činili za ovaj naš grad. -

Na euharistijskom slavlju bio je nazočan gradonačelnik Vedran Neferović sa svojim zamjenikom Mariom Pilonom, župan Alojz Tomašvić sa suradnicima te drugi dužnosnici Grada i Županije.