Četvrtak, 19 Svi 2016 14:38

15. Olimpijski festival dječjih vrtića

||||||| |||||||

U organizaciji Požeškog sportskog saveza danas je na Sportsko – rekreacijskom centru u Požegi održan Olimpijski festival dječjih vrtića. Ovogodišnji 15. po redu festival okupio je nekoliko stotina mališana iz cijele županije. Nakon što su natjecatelji donijeli Olimpijsku zastavu i pročitali Olimpijsku zakletvu, Festival je otvorio požeški gradonačelnik Vedran Neferović koji je pozdravio sve nazočne te im poželio dobre rezultate.

- Draga djeco, želim vam danas ugodan boravak na Sportsko – rekreacijskom centru. Lijepo se zabavite, provedite dan u sportu i pokažite kako mladost koja je budućnost ovoga grada i naše županije živi zdravo i bavi se sportom – poručio je gradonačelnik.

Na ovogodišnjem Olimpijskom festivalu dječjih vrtića sudjelovalo je deset vrtića iz naše županije: DV Radost Požega, DV Šareni svijet, DV Kockica Lipik, DV Cvjetna livada Požega, DV Pod gradom Požega, DV Velika, DV Sv. Leopold Mandić Požega, DV Kutjevo i DV Tratinčica Pleternica i DV Maslačak Pleternica.

Dječaci i djevojčice su se natjecali u nogometu, trčanju na 50 metara, skoku u dalj s mjesta i bacanju loptice u dalj.