Petak, 05 Travanj 2019 11:35

Ulaganje u sigurnost - projekt za usavršavanje vatrogasaca naše županije

||||| |||||

Javna vatrogasna postrojba Grada Požege pokrenula je projekt izrade objekta za uvježbavanje vatrogasaca. Uz pomoć Grada Požege i Ministarstva Financija nabavljeni su kontejneri od kojih se planira sastaviti objekt u kojemu će se vatrogasci moći pripremati za moguće požarne, ali i tehničke intervencija spašavanja s visina i iz dubina.

U ovom projektu će financijski sudjelovati sve vatrogasne organizacije s područja Požeško-slavonske županije, od vatrogasnih zajednica, dobrovoljnih vatrogasnih društava te djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Grada Požege na kojima je cijela realizacija ovog projekta.

Budući da djelatnici Javne vatrogasne postrojbe sudjeluju u školovanju dobrovoljnih vatrogasaca, ali i dodatnim specijalizacijama operativnih vatrogasaca, ovaj objekt će uvelike doprinijeti boljem uvježbavanju i usavršavanju svih vatrogasaca naše Županije.