Utorak, 31 Prosinac 2019 08:53

Doček 2020. godine - bogat program za sve generacije

|| ||

Gradonačelnik Darko Puljašić i direktorica Ureda TZ Grada Požege održali su konferenciju za novinare na kojoj su najavili večerašnji doček Nove godine u požeškoj šetališnoj zoni, ali i prezentirali turističke rezultate u 2019. godini.

Brojne će Požežanke i Požežani dočekati novu 2020. godinu na otvorenom. Za njih je i ove godine organiziran zabavni program u šetališnoj zoni, na uglu Lermanove i Florijanove ulice, a i ove će se godine održati Dječji doček Nove godine od 16 do 18 sati na Sportsko – rekreacijskom centru. Sve posjetitelje očekuje izvrsna zabava uz klizanje, pričanje priča Gradskog kazališta Požega, dječji kviz i veliko iznenađenje točno u 18 sati. Za sve naše sugrađane i goste TZ Grada Požege organizira doček Nove 2020. godine uz nastup Libreto banda, Djeda Božićnjaka, balone želja te prigodnu eno i gastro ponudu.

- Dođite, povedite svoje najbliže kako bi zajedno dočekali Novu godinu koja će sigurno biti, ako ne jednako dobra, onda sigurno bolja nego 2019. godina. - rekao je gradonačelnik Puljašić.

Bila je to prigoda za predstaviti rezultate i aktivnosti u 2019. godini. Naime, kroz 2018. i 2019. godinu Grad Požega dodijelio je kroz projekt Potpore u turizmu ukupno 262.000,00 kuna, 145.000,00 u 2018. godini i 117.000,00 u 2019. godini. Time je u Požegi otvoreno novih 102 ležaja što ukupno iznosi 373 ležaja u 22 smještajna subjekta.

- Ako to pogledamo kroz dolaske gostiju i noćenja s 30. prosinca to izgleda ovako: 2018 godine bilo je 7243 dolaska, u 2019. na današnji dan imamo 9235, što je 22 posto više nego lani. Ako gledamo noćenja, u 2018. godini zabilježeno je 14.847 noćenja, a u 2019. godini 18.573 što je povećanje od 20 posto. - naglasila je direktorica Ureda TZ Silvija Podoljak.

U protekloj godini Požega je svoje domaće proizvode i kulturnu baštinu predstavila u Munchenu povodom Dana državnosti, a posebno važan događaj za Slavoniju bili su i Dani hrvatskog turizma u kojima je naš grad aktivno sudjelovao. Kroz Požegu je organizirana i utrka CRO RACE, a u sljedećoj godini očekuje nas i organizacija dnevnog cilja etape utrke koja donosi brojne koristi za turističku promociju Hrvatske, naše županije i grada Požege u cijelom svijetu.

- Tijekom godine bilo je 14 manifestacija u organizaciji Turističke zajednice od kojih ističemo Aurea Fest gdje smo obilježili 50. obljetnicu od prvog požeškog festivala. Veliku potvrdu ovog festivala kao jednog od najboljih u protekloj godini definitivno je i vijest da ćemo u novogodišnjoj noći Hrvatskoj radio televiziji 1. programu gledati repriza Retrospektive požeškog festivala Pjevat će Slavonija pola sata iza ponoći pod nazivom: „Veliki tamburašku hitovi – The Best Off Aurea Fest 2019. – dodala je Podoljak.