Ponedjeljak, 24 Studeni 2014 13:34

Uspješni sportaši na prijemu kod gradonačelnika

||||| |||||

Požeške ribolovce Dalibora Banaja i Hrvoja Jakopčevića te mlade karataše Karate do kluba Požega primio je danas gradonačelnik Vedran Neferović, čestitajući im na postignutom uspjehu uz zahvalu što uz puno truda i rada promoviraju naš grad.

Na 16. svjetskom prvenstvu u ribolovu šarana na jezeru Pietrafitti u Italiji Hrvatska reprezentacija i požeški „šaranaši" Dalibor Banaj i Hrvoje Jakopčević osvojili su zlatnu medalju pojedinačno i u sklopu reprezentacije.

- Ovo je definitivno naša godina. Od četiri kola u Hrvatskoj ligi osvojili smo tri zlata i jedno srebro i time smo osvojili prvenstvo Hrvatske te ostvarili nastup na svjetskom prvenstvu gdje smo osvojili prvo mjesto – rekao je Dalibor Banaj. Požežani su u jakoj konkurenciji između 24 zemlje ostvarili ovaj zavidan rezultat. Hrvoje Jakopčević i Dalibor Banaj nastupili su na sedam međunarodnih natjecanja na kojima su osvojili četiri zlatne medalje, jednu srebrnu te jednu brončanu medalju.

Požeški karataši sudjelovali su na Međunarodnom Kupu borilačkih vještina u Brčkom u Bosni i Hercegovini gdje su osvojili tri zlatne i pet srebrnih medalja. Naš grad predstavljali su Marko i Luka Budimir, Luka Brus i Lucija Miličević, mlade nade požeškog karatea. Lucija Miličević osvojila je dvije zlatne medalje, Luka Brus odnio je srebro i zlato, a Marko Budimir dvije srebrne medalje. Najmlađi član ekipe Luka Budimir, kojemu je ovo ujedno bio i prvi nastup, osvojio je dvije srebrnu medalju, ali gromoglasan pljesak publike koja ga je bodrila.