Srijeda, 28 Kolovoz 2013 18:28

Slavonija izborila nastup u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa

||| |||

Odigrana je utakmica pretkola Hrvatskog nogometnog kupa između NK Slavonije i NK Graničara iz Županje u kojoj je Slavonija slavila s rezultatom od 2:0 te izborila nastup u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa, u ždrijeb s prvoligaškim klubovima.

U prvom poluvremenu vodila se čvrsta bitka oko posjeda lopte i unatoč par dobrih šansi koje je Slavonija stvorila pred vratima gostiju, nije bilo pogodaka. U drugom poluvremenu Slavonija je nastavila vršiti pritisak na obranu gostiju te stvorila još nekolicinu izglednih prilika ali lopta nije htjela u mrežu. I kada se sve činilo da će utakmica otići u produžetke u 88. minuti dosuđen je kazneni udarac kojeg je realizirao Matias Šulc. U 90. minuti dosuđen je još jedan kazneni udarac te isti igrač potvrđuje pobjedu Slavonije nad Graničarom rezultatom 2:0.

Slavonija je prošle nedjelje odlično otvorila novu sezonu 3. HNL-istok pobijedivši BSK u Bijelom Brdu s 1:0. Sljedeću utakmicu prvenstva Slavonija igra kod kuće protiv Oriolika iz Oriovca već ovu subotu 31. kolovoza u 17.30 sati.

Poznat je i protivnik NK Slavonije u šesnaestini finala kupa, a to je NK Istra, prvoligaš iz Pule. Utakmica će se igrati 25. rujna u Požegi. Šesnaestina kupa igrati će se također na jednu dobivenu utakmicu.