×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 677
Četvrtak, 10 Travanj 2014 14:52

Požega domaćin državnog natjecanja budućih pekara i nutricionista

|||||| ||||||

Poljoprivredno-prehrambena škola prvi put je domaćin Državnog natjecanja učenika u obrazovnom sektoru poljoprivreda prehrana, veterina u disciplinama nutri-vita i pekar. - To za nas znači promociju našeg škole, grada i županije, posebno zanimanja za koja obrazujemo učenike i suradnju s Veleučilištem, koje je pomoglo u organizaciji. Naša škola može se pohvaliti vlastitim vinogradom, vinskim podrumom, proizvodnjom ratarskih kultura, voćnjacima, plastenikom i pekarskim praktikumom, gdje učenici primjenjuju stečena znanja i stvaraju nove proizvode – rekla je ravnateljica Marija Grgić.

U disciplini pekar natječe se sedam, a za tehničare osam škola, iz svake škole po jedan natjecatelj i jedan mentor. Teme natjecanja su izrada uskrsnog peciva i kontrola kvalitete vina za prehrambene tehničare i nutricioniste. Praktični dio natjecanja je vrlo zahtjevan, jer učenici moraju u roku oko tri sata napraviti deset različitih vrsta peciva, pet slanih i pet slatkih, i to po određenoj gramaži. Natjecanje nutri vita je za učenike buduće prehrambene tehničare i tehničare nutricioniste, koji imaju teorijski i praktični dio u laboratoriju. Održava danas i sutra u Poljoprivredno-prehrambenoj školi i Veleučilištu.

- Čime ćemo se baviti nego hranom, onim što nabolje znamo i imamo, u čemu smo uvijek bili prepoznatljivi. Grad Požega će uvijek biti potpora u promoviranju izvrsnosti, jer mladi ljudi su ti koji će nam pomoći da izađemo zajedno iz ovih teških vremena, a ova naša dolina može opet biti „zlatna" – rekao je Darko Puljašić, zamjenik gradonačelnik i poželio dobrodošlicu na svečanom otvaranju te uspješno natjecanje.

Natjecanje je otvorio župan Alojz Tomašević, pored ostalog uz želju da ono da još jedan iskorak Zlatne doline na dobrobit svih naraštaja, čemu Poljoprivredna škola može doprinijeti i pokazati.

U kulturnom programu svečanosti sudjelovali su učenici Katoličke gimnazije, Glazbene škole i uečnici domaćini - Poljoprivredne škole, čitanjem svojih literarnih radova.

Ljestvica poretka državnog natjecanja:

PEKAR

Redni broj Ime i prezime natjecatenja Škola Broj bodova
1. Darko Sviben Srednja strukovna škola Varaždin 90,75
2. Ivan Prenkpaljaj Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića Zadar 84,58
3. Robert Grdić Mješovita industrijsko-obrtnička škola Karlovac 81,17
4. Matteo Kajtazi Poljoprivredno-prehrambena škola, Požega 79,67
5. Drilon Samahodaj Prehrambeno-tehnološka škola Zagreb 69,75
6. Matej Ladan Srednja strukovna škola Antuna Horvata Đakovo 56,50
7. Josip Tordinac Poljoprivredno-šumarska škola Vinkovci 44,00

NUTRI-VITA

Redni broj Ime i prezime natjecatelja Škola Broj bodova
1. Magdalena Šurkić Andrić Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić, Nehaj 91,40
2. Diana Pavličević Poljoprivredno-prehrambena škola, Požega 87,25
3. Monika Postružin Prehrambeno tehnološka škola Zagreb 80,83
4. Lea Huzjak Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin 79,55
5. Dino Frančić Srednja škola Koprivnica 77,30
6. Ema Bistričić Poljoprivredna, prehrambena i veterinarska škola Stanka Ožanića Zadar 76,87
7. Tamara Čivčija Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek 76,60
8. Anton Šalić Srednja škola Petrinja 69,10