Petak, 10 Prosinac 2021 07:35

Humanitarni koncert Glazbene škole Požega za Županijsku ligu protiv raka

||||||| |||||||

Učenici i profesori Glazbene škole Požega nastupili su na velikom humanitarnom koncertu što ga je devetu godinu za redom, u suradnji s Glazbenom školom Požega, organizirala Županijska liga protiv raka. Gost večeri bio je poznati hrvatski pjevač Marko Tolja.

- Svaki Božićni koncert jako nam puno znači. Kada smo 2019. godine imali koncert povodom 50 godina našeg djelovanja, nismo ni znali što nas još čeka. Godinu nakon toga nismo mogli organizirati koncert, bio je online, a ove smo godine, uz vrlo strogo poštivanje epidemioloških mjera, ipak uspjeli u organizaciji. Sretni smo i pomalo tužni, jer tu nam je Marko Tolja, zvučno ime hrvatske glazbene scene, a nismo mogli popuniti dvoranu koja bi zasigurno, u nekim boljim vremenima bila i više nego puna te bi koncert imamo i svu puninu humanitarnog zbivanja. - naglasila je predsjednica Lige dr. Jasmina Kovačević.

Sva sredstva koja su prikupljena na koncertu, kao i u drugim humanitarnim akcijama Lige, vraćaju se zajednici, kroz organizaciju prijevoza žena na mamografiju, kupovinu potrebnih uređaja zdravstvenim ustanovama ili druge vrijedne projekte i aktivnosti.

Na početku koncerta nazočne je pozdravio ravnatelj Glazbene škole Alen Kovačević.

- Sa Županijskom ligom protiv raka surađujemo preko 20 godina na ovakav način – organiziramo koncerte za njih na kojima se predstavljaju naši učenici i profesori, uz pomno birane goste jer ti koncerti su nam uistinu vrlo važni. Prije dvije godine ugostili smo poznatog hrvatskog tenora Ivu Gamulina, a večeras jednog od ponajboljih hrvatskih pop pjevača Marka Tolju. I našim učenicima ovo je vrlo važno, jer nakon brojnih online nastupa, ponovo su pred publikom uživo. - rekao je ravnatelj Kovačević.

Publika je svaki nastup ispratila oduševljenim pljeskom, a na programu su bila djela klasične i popularne glazbe. Podršku radu Lige došli su dati gradonačelnik Požege dr. sc. Željko Glavić, u ime Požeško-slavonske županije zamjenik županice Ferdinand Troha, ravnatelji zdravstvenih ustanova te brojni drugi uglednici grada i županije.

Pogledajte fotogaleriju ...

Foto: Slavonski.hr