Petak, 25 Travanj 2014 11:01

Europarlamentarka Dubravka Šuica posjetila Požegu

||||| |||||

- Europski parlament je i naš parlament - naglasila je europarlamentarka Dubravka Šuica, s ciljem poboljšanja izlaznosti na europskim izborima koji će se održati u svibnju ove godine. Kako bi istaknula svoja viđenja te pojasnila kako funkcionira Europski parlament odlučila je napraviti turneju od „Prevlake pa do Dunava" te doći u našu Požeško-slavonsku županiju i grad Požegu.

Svoja iskustva danas je predstavila u Županijskoj vijećnici uz prisustvo Alojza Tomaševića, župana Požeško-slavonske županije, Ferdinanda Trohu, zamjenika župana, gradonačelnika Grada Požege, Vedrana Neferovića, te ostale gradonačelnike i načelnike gradova i općina Požeško-slavonske županije i mnogih drugih.

- Sretan sam što možemo biti domaćini jednoj od najaktivnijih europarlamentarki. Naša županija je u središnjem dijelu Slavonije koja ima svoju tradiciju te je poljoprivredno središte. Ponosni smo na našu županiju i grad, na ovu mladu garnituru koja će nositi razvoj naše županije, ali i cijele Hrvatske - istaknuo je župan Tomašević.

Europarlamentarka je sa sobom povela mladi tim ljudi, među kojima je i naš sugrađanin, Pleterničanin Marko Vidakušić, asistent u Bruxellesu i Strasbourgu. Zajedničkim snagama pokušavaju riješiti mnoge aktualne probleme, a naglasak stavljaju na politiku prema mladima.