Petak, 08 Travanj 2022 17:21

Završnica Kupa "Ružica Meglaj-Rimac" ovog vikenda u Požegi

||||||||| |||||||||

Ovog se vikenda igra završnica Kupa Republike Hrvatske za ženske ekipe “Ružica Meglaj-Rimac”. Na završni turnir, koji se igra u formatu Final Four, plasirali su se ŽKK Plamen Požega koja je ujedno i domaćin, ŽKK Medveščak, ŽKK Ragusa i KK Trešnjevka 2009.

U požeškoj je gradskoj vijećnici u petak, 8. travnja, dan uoči polufinala, održana najavna konferencija za medije uz prisustvo gradonačelnika Grada Požege dr.sc. Željka Glavića i Povjerenika natjecanja HKS-a Darka Kotaranina, a Kup su javnosti približili i glavni treneri svih četiriju klubova: Vladimir Englman, trener Plamen Požege, ujedno i domaćin, Iva Borović-Gregov, trenerica Medveščaka, Cvetana Matić, trenerica Raguse te Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009.

Gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić najprije je pozdravio sve prisutne te nastavio s uvodnom riječi:

- Iznimno sam ponosan što se upravo u našem gradu održava košarkaški spektakl, završni turnir Kupa Hrvatske Ružica Meglaj Rimac koji će 9. i 10. travnja okupiti najbolje košarkašice iz cijele Lijepe naše. Sport u Požegi ima dugu i bogatu tradiciju. Već krajem devetnaestog i početkom dvadesetog stoljeća osnivaju se prva športska društva i klubovi. Prvi košarkaški klub osnovan je 1947. pod imenom KK "Jedinstvo", a već je godinu kasnije bio jedan od pokretača osnutka Košarkaškog saveza Hrvatske. Posebnu zahvalu ovim putem upućujem Hrvatskom košarkaškom savezu koji je odlučio organizirati ovaj hvale vrijedan sportski događaj upravo u Požegi, odavši tako priznanje ŽKK-u Plamen Požega, klubu koji ove godine obilježava 75. godišnjicu postojanja. Svim sudionicima završnice Kupa Hrvatske za košarkašice želim da se ugodno osjećaju u središtu Zlatne doline te da iz našeg grada ponesu samo pozitivne impresije, a u igri ispod obruča puno sreće i uspjeha svim igračicama pa neka pobjednički pehar doista osvoji ona ekipa koja to na parketu najviše zasluži. – poručio je gradonačelnik.

Obratio se i povjerenik Premijer ženske lige i Kupa Ružica Meglaj-Rimac, Darko Kotaranin:

- U ime Hrvatskog košarkaškog saveza pozdravljam gradonačelnika i sudionike kojima čestitam na plasmanu na Završni turnir. Indikativno za neizvjesnost ovog turnira jest što ove iste četiri ekipe koje su u završnici Kupa idu i u doigravanje Prvenstva Hrvatske. Zahvaljujem se Gradu Požegi i klubu koji je preuzeo organizaciju ove manifestacije. Očekujem da će dvorana biti pristojno popunjena, kao i fer i sportsku borbu te prijateljstvo na terenu i van njega. Jednako tako očekujem i dva odlična košarkaška dana. – kazao je.

Treneri svih četiriju klubova složili su se kako slijede tijesne i neizvjesne utakmice klubova podjednake kvalitete

- Zahvaljujem se gradonačelniku što je u ovih nekoliko mjeseci prepoznao priliku da organiziramo finale Kupa. Očekujem spektakl, ne samo u sportskom, već i u organizacijskom smislu. Zaista smo si dali truda da finale ne bude suhoparno pa gledatelje očekuje bogat program. Bez obzira na sve rezultate, ovo je najveći uspjeh našeg kluba. Što se tiče predviđanja, ne bih htio biti prognozirati i biti kladioničar. Ekipe su izjednačene, to je i prvenstvo pokazalo i nadam se da će naša ekipa biti bar za pola koša bolja. Želim svima da odnesu lijepa sjećanja iz Požege te da ostanu zdravi za završnicu prvenstva. – poručio je Vladimir Englman, trener ŽKK Plamen Požega.

U subotu, 09. travnja odigrat će se dvije polufinalne utakmice. U 16,00 sati sastaju se KK Trešnjevka 2009 (Zagreb) – ŽKK Ragusa (Dubrovnik), a od 18,30 sati ŽKK Plamen Požega – ŽKK Medveščak (Zagreb). Finale je u nedjelju, 10. travnja u 17:00 uz izravan prijenos na HTV 2.