Ponedjeljak, 11 Travanj 2022 08:20

Košarkašice Trešnjevke 2009 pobjednice Kupa Ružice Meglaj Rimac

||||||||| |||||||||

U finalnoj utakmici Kupa Ružice Meglaj Rimac odigranoj u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ u Požegi košarkašice zagrebačke Trešnjevke 2009 pobijedile su ekipu zagrebačkog Medveščaka sa 67:65 te osvojile svoj prvi seniorski trofej u klupskoj povijesti. U borbenom nadmetanju dviju podjednakih ekipa tijekom izjednačene tri četvrtine nijedna od njih nije uspjela stvoriti prednost veću od šest koševa. U odlučujuću zadnju četvrtinu ulazi se rezultatski izjednačeno (51:51), a kod Medveščaka ubrzo Ana Mandić „zarađuje“ petu osobnu pogrešku. U prvih šest minuta igračice Medveščaka su bez postignutog koša, a ekipa Deana Nemeca dolazi do prednosti od šest koševa (57:51). Nepune tri minute do kraja susreta važno je bilo ubacivanje trice Nike Rodek za 61:53. U posljednjoj minuti Medveščak sa 4:0 smanjuje rezultatsku razliku na četiri koša (61:57), no igračice Trešnjevke u završnici utakmice pogađaju četiri od šest slobodnih bacanja te osiguravaju pobjedu.

Najučinkovitija u pobjedničkoj ekipi bila je mlada Iva Dorja Žaja s 19 koševa uz 72 posto šuta, 15 skokova i tri izgubljene lopte. Nažalost, u završnoj akciji na utakmici, nekoliko sekundi prije kraja, ozlijedila je lijevu potkoljenicu pa su je morali iznijeti s terena. Nagrađena je naslovom najbolje igračice finala, a prigodan dar uručila joj je županica Antonija Jozić. U ekipi Trešnjevke, kojoj je ovo bilo treće finale Kupa Ružice Meglaj Rimac, sljedeće po učinkovitosti bile su Vivien Nejašmić (11), Anja Majstorić (10) i Hana Muehl (9). U ekipi Medveščaka, kojoj je ovo sedmo finale, najučinkovitija je bila Lea Hajdin s 12 koševa, a slijede Anđela Strize i Ana Mandić s po 11 i Ana Petrak s 8 koševa. Pobjednički pehar ekipi Trešnjevke uručio je požeški gradonačelnik dr. sc. Željko Glavić.

Izvor: Požeški vodič