Petak, 16 Siječanj 2015 14:23

Požega kao središte za promicanje tehničke kulture

||||||| |||||||

Hrvatska zajednica tehničke kulture, u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture grada Požege, ovog vikenda u Požegi organizira pripreme za 57. natjecanje mladih tehničara u području orijentacije i komunikacije. Pripreme se održavaju 16. i 17. siječnja u prostorijama Zajednice tehničke kulture, a voditelji radionice su Đuka Pelcl, nositelj područja „Orijentacija i komunikacija" na 57. NMT te Davor Marković i Tomislav Memedović.

S namjerom da se što bolje upozna s planovima tehničke kulture, prije početka samog seminara, Darko Puljašić, zamjenik gradonačelnika Grada Požege, primio je prof. dr. sc. Antu Markotića, predsjednika Hrvatske zajednice tehničke kulture, Zdenku Terek, glavnu tajnicu Hrvatske zajednice tehničke kulture te Đuku Pelcla, predsjednika Zajednice tehničke kulture Požega.

– U kratkom vremenu digli smo svijest o tehničkoj kulturi na onaj nivo koji ovaj grad zaslužuje. Naše osnovne škole uistinu su prepoznale vrijednost čime se Zajednica tehničke kulture Hrvatske bavi, koje su to prednosti za naš grad jer mi namjeravamo naš grad reindustrijalizirati, namjeravamo vratiti u ovaj grad inženjere, strojare, informatičare, ono na čemu budućnost našeg grada i države leži – poručio je Darko Puljašić.

Ispred domaćina radionice svoju zahvalnost na potpori Grada Požege iskazao je Đuka Pelcl, izrazivši zadovoljstvo što se upravo edukacija održava u Požegi. Tako će se u našem gradu ovog vikenda stručno usavršavati 23 polaznika iz Osječko-baranjske, Virovitičko-podravske, Vukovarsko-srijemske, Brodsko-posavske te Požeško-slavonske županije.

Cilj ovih priprema je osposobljavanje mentora za kvalitetno pripremanje učenika od petog do osmog razreda u području orijentacije i komunikacije te osposobljavanje voditelja za organizaciju aktivnosti iz područja radiokomunikacije te orijentacije. Znanja koja će mentori steći, bit će vodilja jedinstvene pripreme učenika na svim razinama natjecanja u svrhu podizanja kvalitete na državnoj razini te veća masovnost zainteresiranih učenika na školskim i županijskim razinama.