×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 677
Četvrtak, 19 Ožujak 2015 08:25

Proslavljen Dan Katoličke osnovne škole

||||||||||| |||||||||||

- Želio bih da uistinu vi djeco u našoj školi rastete u svakom pogledu, i osobito da otvarate prostore, osiguravate prostor „tišine" u svojim srcima i da u njima, u svojim srcima kroz tu tišinu sabranosti, to je molitva, kroz molitvu budete dodirnuti nebom, onom puninom za kojom vi čeznete, za koju vas je Bog stvorio. – riječi su požeškog biskup dr. Antuna Škovrčevića koje je uputio učenicima, njihovim učiteljima i roditeljima uz čestitke za Dan Katoličke osnovne škole i blagdan sv. Josipa, zaštitnika škole. Na svečanosti u Dvorani sv. Terezije Avilske učenici su pokazali svoje vještine i znanje scenskim prikazima, stihovima, a posebno pjesmom školskog zbora, koji je dobitnik Zlatne plakete na prošlogodišnjem natjecanju u Varaždinu. Svojim izvedbama pod vodstvom prof. Ljube Šolić potvrdili su riječi sv. Augustina „Tko pjeva – dvostruko moli".

Katolička osnovna škola djeluje šestu godinu i narasla je na 250 učenika. Kako je rekao ravnatelj mr. Želimir Žuljević: - Postajemo sve veća zajednica, sve veća obitelj. Stoga mi je posebno drago što je sveti Josip, čuvar Svete Obitelji, zaštitnik i naše školske obitelji, te nam se postavlja kao uzor pravednosti, i vjernosti, i brige jednih za druge. - Zahvalio je roditeljima, učiteljima koji su vodili učenike, posebno na natjecanja i do uspjeha na njima, prijateljima škole, dobročiniteljima, gradonačelniku Grada Požege koji nas potpomaže, ali na poseban način našemu osnivaču preuzvišenom Ocu Biskupu koji je uvijek uz nas i poput sv. Josipa brine da nam ništa ne nedostaje.-

Na svečanost su u ime Grada Požege bili gradonačelnik Vedran Neferović i njegov zamjenik Darko Puljašić.